Hoppa till sidans innehåll

KM Orientering 2015


Resltat från KM i Orientering 27/8 vid Kolöjorna, Larv.

 

KM Ryda SK, Resultatlista

2015-08-27

 

H50   3400 meter 2 anmälda  
1   Per Gustafsson Ryda SK 36:09
    Ove Branell Ryda SK Ej godk.

 

H21   4000 meter 5 anmälda  
1   Tommy Stenkvist Ryda SK 35:12
2   Marcus Branell Ryda SK 36:47
3   Tobias Karlsson Ryda SK 39:28
4   Andreas Branell Ryda SK 42:14
5   Calle Fogelstrand Ryda SK 45:12

 

D50   3400 meter 2 anmälda  
1   Kerstin Andersson Ryda SK 34:50
2   Elisabeth Branell Ryda SK 64:31

 

D21   4000 meter 4 anmälda  
1   Kristin Skaar Ryda SK 36:30
2   Therése Andersson Ryda SK 37:15
3   Linn Eriksson Ryda SK 42:31
4   Fredrika Eriksson Ryda SK 66:09

 

ÖPPEN 3   2900 meter 1 anmälda  
1   Tove Eriksson Ryda SK 47:47



Skapad 2015-08-28 08:59:20 med OLA version 5.1.9-1

 

KM Ryda SK, Sträcktidsresultatlista            
#                            
                             
                             
H50   3400 m 2 anmälda                      
1 Per Gustafsson 36:09:00 01:34 01:58 07:32 02:58 02:34 03:46 03:24 02:52 02:46 01:57 03:48 01:00
Ryda SK 01:34 03:32 11:04 14:02 16:36 20:22 23:46 26:38:00 29:24:00 31:21:00 35:09:00 36:09:00
  Ove Branell Ej godk. 01:49 21:08 08:31         57:38:00 04:58 02:12   71:14:00
Ryda SK 01:49 22:57 31:28:00 62:36:00 64:48:00
                             
                             
                             
H21   4000 m 5 anmälda                      
1 Tommy Stenkvist 35:12:00 06:56 03:20 01:30 02:54 02:34 03:27 04:19 03:37 01:24 01:24 02:56 00:51
Ryda SK 06:56 10:16 11:46 14:40 17:14 20:41 25:00:00 28:37:00 30:01:00 31:25:00 34:21:00 35:12:00
2 Marcus Branell 36:47:00 07:45 04:31 01:14 03:27 03:14 03:27 04:35 02:51 01:10 01:12 02:23 00:58
Ryda SK 07:45 12:16 13:30 16:57 20:11 23:38 28:13:00 31:04:00 32:14:00 33:26:00 35:49:00 36:47:00
3 Tobias Karlsson 39:28:00 08:17 02:47 01:28 02:58 02:28 03:33 06:39 03:55 02:00 01:31 02:55 00:57
Ryda SK 08:17 11:04 12:32 15:30 17:58 21:31 28:10:00 32:05:00 34:05:00 35:36:00 38:31:00 39:28:00
4 Andreas Branell 42:14:00 11:37 03:26 01:45 05:45 03:46 02:58 04:22 02:46 01:11 01:13 02:23 01:02
Ryda SK 11:37 15:03 16:48 22:33 26:19:00 29:17:00 33:39:00 36:25:00 37:36:00 38:49:00 41:12:00 42:14:00
5 Calle Fogelstrand 45:12:00 07:53 05:40 01:20 03:48 03:18 06:21 05:08 04:21 01:43 01:46 03:07 00:47
Ryda SK 07:53 13:33 14:53 18:41 21:59 28:20:00 33:28:00 37:49:00 39:32:00 41:18:00 44:25:00 45:12:00
                             
                             
                             
                             
D50   3400 m 2 anmälda                      
1 Kerstin Andersson 34:50:00 01:25 02:02 07:35 03:31 02:26 03:19 02:58 02:31 02:36 01:50 03:22 01:15
Ryda SK 01:25 03:27 11:02 14:33 16:59 20:18 23:16 25:47:00 28:23:00 30:13:00 33:35:00 34:50:00
2 Elisabeth Branell 64:31:00 01:59 05:00 11:19 07:13 12:19 04:56 04:34 03:30 03:33 03:33 04:41 01:54
Ryda SK 01:59 06:59 18:18 25:31:00 37:50:00 42:46:00 47:20:00 50:50:00 54:23:00 57:56:00 62:37:00 64:31:00
                             
                             
                             
                             
                             
D21   4000 m 4 anmälda                      
1 Kristin Skaar 36:30:00 05:21 02:20 01:06 02:50 02:07 03:12 08:51 03:25 01:21 01:09 03:50 00:58
Ryda SK 05:21 07:41 08:47 11:37 13:44 16:56 25:47:00 29:12:00 30:33:00 31:42:00 35:32:00 36:30:00
2 Therése Andersson 37:15:00 07:03 02:58 01:22 02:56 02:40 03:17 05:53 03:56 01:29 01:22 03:09 01:10
Ryda SK 07:03 10:01 11:23 14:19 16:59 20:16 26:09:00 30:05:00 31:34:00 32:56:00 36:05:00 37:15:00
3 Linn Eriksson 42:31:00 10:14 03:37 01:18 03:33 03:06 03:35 05:44 04:19 01:35 01:23 03:27 00:40
Ryda SK 10:14 13:51 15:09 18:42 21:48 25:23:00 31:07:00 35:26:00 37:01:00 38:24:00 41:51:00 42:31:00
4 Fredrika Eriksson 66:09:00 16:29 04:22 04:10 04:21 03:55 04:13 09:46 06:33 03:27 01:56 04:59 01:58
Ryda SK 16:29 20:51 25:01:00 29:22:00 33:17:00 37:30:00 47:16:00 53:49:00 57:16:00 59:12:00 64:11:00 66:09:00
                             
                             
                             
                             
                             
ÖPPEN 3   2900 m 1 anmälda                      
1 Tove Eriksson 47:47:00       18:44 02:16 04:28     40:34:00 02:06 04:07 01:00
Ryda SK 21:00 25:28:00 42:40:00 46:47:00 47:47:00


Uppdaterad: 06 SEP 2015 16:07 Skribent: Marcus Branell
Epost: This is a mailto link
 

EventorBanner178x42_3

slhemsida

o-ringen_Logotyp_generell_farg

o-camp logga

naturpasset

viarrangerar-stor_banner

sisu_webb_banner_170x170_samverkan

 

 

Postadress:
Ryda SK - Orientering
Theresé Andersson, Ryda Sätesgården
53496 Vara

Besöksadress:
Almesåsen
53496 Vara

Kontakt:
Tel: 051212018
E-post: This is a mailto link

Se all info