Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultat finns att se på Eventor: http://eventor.orientering.se/Events/Show/8314?

Lusse OL 2013, Sträcktidsresultatlista

2013-12-08

Kort-Lätt     20 anmälda
1 Philip Wiberg
Ryda SK
25:28 3:56
3:56
8:53
12:49
4:34
17:23
4:40
22:03
2:48
24:51
0:37
25:28
           
2 Oscar Werner
Ryda SK
27:16 4:01
4:01
8:49
12:50
4:35
17:25
4:48
22:13
4:06
26:19
0:57
27:16
           
3 Greta Delin
Ryda SK
32:55 6:51
6:51
9:54
16:45
5:41
22:26
7:06
29:32
1:23
30:55
2:00
32:55
           
4 Emil Tengroth
Ryda SK
33:01 6:05
6:05
12:18
18:23
4:52
23:15
4:13
27:28
4:39
32:07
0:54
33:01
           
5 Theo Evaldsson
Ryda SK
33:10 4:59
4:59
13:33
18:32
4:47
23:19
4:14
27:33
4:40
32:13
0:57
33:10
           
6 Lisa Andersson
Ryda SK
33:17 6:24
6:24
10:26
16:50
5:45
22:35
6:59
29:34
1:23
30:57
2:20
33:17
           
7 Emil Andersson
Ryda SK
33:18 6:31
6:31
10:23
16:54
5:39
22:33
7:03
29:36
1:16
30:52
2:26
33:18
           
8 Axel Wiberg
Ryda SK
34:02 6:04
6:04
10:58
17:02
6:00
23:02
6:42
29:44
1:17
31:01
3:01
34:02
           
9 Stina Werner
Ryda SK
36:22 6:10
6:10
8:52
15:02
4:58
20:00
7:01
27:01
6:53
33:54
2:28
36:22
           
10 Magnus Karlsson
Ryda SK
36:26 4:39
4:39
10:21
15:00
4:57
19:57
7:00
26:57
7:05
34:02
2:24
36:26
           
11 Ellen Thorsson
Ryda SK
49:25 6:33
6:33
12:12
18:45
7:01
25:46
11:07
36:53
12:11
49:04
0:21
49:25
           
12 Gun Thorsson
Ryda SK
49:29 6:38
6:38
12:04
18:42
6:55
25:37
11:26
37:03
11:59
49:02
0:27
49:29
           
13 Jonathan Thorsson
Ryda SK
49:31 6:53
6:53
12:08
19:01
6:39
25:40
11:25
37:05
12:01
49:06
0:25
49:31
           
  Tilde Evaldsson
Ryda SK
Ej godk. 5:20
5:20
13:30
18:50
4:38
23:28
 
32:35
1:21
33:56
           
  Elis Thorsson
Ryda SK
Ej godk.
  Nils Thorsson
Ryda SK
Ej godk. 5:08
5:08
13:26
18:34
     
35:33
           




 

Mellan-Mellan     17 anmälda
1 Alfred Tengroth
Ryda SK
22:58 2:25
2:25
3:27
5:52
3:38
9:30
2:54
12:24
4:00
16:24
1:36
18:00
3:00
21:00
1:41
22:41
0:17
22:58
     
2 Markus Delin
Ryda SK
23:07 2:28
2:28
2:30
4:58
4:08
9:06
3:09
12:15
4:03
16:18
1:44
18:02
3:00
21:02
1:52
22:54
0:13
23:07
     
3 Tommy Evaldsson
Ryda SK
23:18 3:54
3:54
2:43
6:37
3:01
9:38
2:34
12:12
3:54
16:06
1:24
17:30
2:37
20:07
2:58
23:05
0:13
23:18
     
4 Filippa Jonsson
Ryda SK
24:20 2:23
2:23
3:22
5:45
3:36
9:21
5:32
14:53
2:10
17:03
1:51
18:54
2:45
21:39
2:13
23:52
0:28
24:20
     
5 Ellen Fogel
Ryda SK
24:42 2:44
2:44
3:10
5:54
4:02
9:56
4:55
14:51
2:17
17:08
1:51
18:59
2:50
21:49
2:18
24:07
0:35
24:42
     
6 Claes Fogel
Ryda SK
24:46 493:37
493:37

5:04
4:05
9:09
5:12
14:21
2:34
16:55
1:51
18:46
2:48
21:34
2:36
24:10
0:36
24:46
     
7 Bert Thorsson
Ryda SK
25:07 2:56
2:56
2:29
5:25
4:44
10:09
4:02
14:11
2:38
16:49
1:46
18:35
3:24
21:59
2:26
24:25
0:42
25:07
     
8 Fredrika Eriksson
Ryda SK
27:20 3:13
3:13
3:45
6:58
4:14
11:12
4:42
15:54
2:06
18:00
2:02
20:02
3:11
23:13
3:23
26:36
0:44
27:20
     
9 Bengt Andersson
Ryda SK
27:24 3:03
3:03
2:17
5:20
4:32
9:52
4:04
13:56
2:41
16:37
2:02
18:39
3:43
22:22
4:18
26:40
0:44
27:24
     
10 Elisabeth Branell
Ryda SK
27:26 2:53
2:53
2:36
5:29
3:57
9:26
5:08
14:34
3:38
18:12
1:54
20:06
3:11
23:17
3:29
26:46
0:40
27:26
     
11 Maria Ahlberg
Ryda SK
27:28 2:41
2:41
3:07
5:48
5:21
11:09
3:57
15:06
2:59
18:05
1:58
20:03
3:19
23:22
3:20
26:42
0:46
27:28
     
12 Ove Branell
Ryda SK
27:33 2:37
2:37
2:32
5:09
4:04
9:13
5:24
14:37
3:05
17:42
1:56
19:38
3:11
22:49
3:56
26:45
0:48
27:33
     
13 Sofia Delin
Ryda SK
29:53 3:11
3:11
3:32
6:43
5:01
11:44
5:08
16:52
3:04
19:56
2:14
22:10
4:33
26:43
2:27
29:10
0:43
29:53
     
14 Mikael Jonsson
Ryda SK
33:26 486:13
486:13

7:10
7:30
14:40
4:26
19:06
3:01
22:07
2:39
24:46
4:37
29:23
1:35
30:58
2:28
33:26
     
15 Tove Eriksson
Ryda SK
36:16 3:41
3:41
3:09
6:50
5:37
12:27
5:59
18:26
3:47
22:13
2:41
24:54
4:25
29:19
4:46
34:05
2:11
36:16
     
  Per Börjeson
Ryda SK
Ej godk. 2:34
2:34
2:27
5:01
4:16
9:17
4:43
14:00
2:21
16:21
4:20
20:41
 
27:11
0:37
27:48
     




 

Lång-Svår     8 anmälda
1 Johanna Öberg
Ryda SK
22:08 4:24
4:24
2:49
7:13
2:21
9:34
1:38
11:12
2:27
13:39
2:32
16:11
2:17
18:28
2:39
21:07
0:28
21:35
0:33
22:08
   
2 Andreas Branell
Ryda SK
23:44 3:34
3:34
5:15
8:49
2:41
11:30
2:43
14:13
2:26
16:39
2:14
18:53
1:09
20:02
2:35
22:37
0:51
23:28
0:16
23:44
   
3 Elvira Larsson
Ryda SK
25:17 4:41
4:41
2:50
7:31
2:38
10:09
2:30
12:39
2:53
15:32
2:16
17:48
1:15
19:03
3:35
22:38
2:15
24:53
0:24
25:17
   
4 Hampus Larsson
Ryda SK
30:37 4:27
4:27
2:47
7:14
2:22
9:36
1:48
11:24
2:24
13:48
2:37
16:25
5:43
22:08
6:38
28:46
1:14
30:00
0:37
30:37
   
5 Natalie Larsson
Ryda SK
33:02 4:32
4:32
3:15
7:47
2:44
10:31
1:35
12:06
3:12
15:18
3:22
18:40
2:28
21:08
3:42
24:50
6:59
31:49
1:13
33:02
   
6 Viktor Thorsson
Ryda SK
33:14 5:51
5:51
3:43
9:34
3:08
12:42
1:43
14:25
4:03
18:28
3:30
21:58
3:08
25:06
4:35
29:41
2:28
32:09
1:05
33:14
   
  Linnea Friedenthal
Ryda SK
Ej godk. 18:30
18:30
8:52
27:22
7:45
35:07
10:50
45:57
4:51
50:48
       
55:10
   
  Johan Andersson
Ryda SK
Ej godk. 24:13
24:13
14:41
38:54
           
47:36
0:44
48:20
   




Skapad 2013-12-08 21:15:13 med OLA version 5.1.6-1

Uppdaterad: 08 DEC 2013 21:17 Skribent: Marcus Branell

Postadress:
Ryda SK - Orientering
Theresé Andersson, Ryda Sätesgården
53496 Vara

Besöksadress:
Almesåsen
53496 Vara

Kontakt:
Tel: 051212018
E-post: This is a mailto link

Se all info