Hoppa till sidans innehåll

U-KM 2017


Segrare i U-KM 18/9 2017. Fr. v. H10 Oliver Ahlberg Lidberg, D12 Ellen Thorsson, H12 Axel Wiberg, D10 Greta Delin

Resultat – U-KM 2017

På orienteirngsskolans sista höstträff stod klubbmästerskap i orientering på programmet.
Alla tog sig runt utan större bekymmer.

 

2017-09-18
Inskolning (10 / 10) Tid Efter
  Alvin Karlsson Ryda SK Godkänd
  Elsa Wahll Ryda SK Godkänd
  Essi Lindblom Ryda SK Godkänd
  Johanna Andersson Ryda SK Godkänd
  Julia Lundgren Ryda SK Godkänd
  Lycke Andersson Ryda SK Godkänd
  Nova Andersson Ryda SK Godkänd
  Signe Setterberg Ryda SK Godkänd
  Thelma Hindström Ryda SK Godkänd
  Vilgot Lindblom Ryda SK Godkänd
H10 (4 / 4) Tid Efter
1. Oliver Ahlberg Lidberg Ryda SK 15:16
  1:54 (1:54) 3:12 (5:06) 2:10 (7:16) – (–) 57:14 (10:56) 1:30 (12:26)
  0:58 (13:24) 0:53 (14:17) 0:59 (15:16)
2. Nils Setterberg Ryda SK 16:34 +1:18
  1:14 (1:14) 5:07 (6:21) 1:42 (8:03) – (–) 57:12 (12:19) 1:31 (13:50)
  1:07 (14:57) 0:47 (15:44) 0:50 (16:34)
3. Elis Thorsson Ryda SK 17:37 +2:21
  3:47 (3:47) 3:04 (6:51) 1:55 (8:46) – (–) 57:25 (12:36) 1:29 (14:05)
  1:05 (15:10) 1:24 (16:34) 1:03 (17:37)
4. Jonathan Thorsson Ryda SK 20:22 +5:06
  2:37 (2:37) 4:15 (6:52) 1:46 (8:38) – (–) 56:56 (15:52) 1:35 (17:27)
  1:07 (18:34) 0:46 (19:20) 1:02 (20:22)
D10 (4 / 4) Tid Efter
1. Greta Delin Ryda SK 15:46
  1:25 (1:25) 3:13 (4:38) 1:44 (6:22) – (–) 57:48 (11:33) 1:42 (13:15)
  1:08 (14:23) 0:31 (14:54) 0:52 (15:46)
2. Sara Ydrén Ryda SK 21:44 +5:58
  1:43 (1:43) 3:06 (4:49) 2:12 (7:01) – (–) 58:11 (12:09) 5:54 (18:03)
  1:02 (19:05) 1:34 (20:39) 1:05 (21:44)
  Felicia Lundgren Ryda SK Felst.
  – (–) – (16:21) 2:14 (18:35) – (–) 58:24 (24:51) 2:23 (27:14)
  1:55 (29:09) 0:47 (29:56) 0:55 (30:51)
  Freja Hindström Ryda SK Felst.
  – (–) – (16:19) 2:16 (18:35) – (–) 58:30 (24:34) 2:25 (26:59)
  1:51 (28:50) 0:48 (29:38) 1:01 (30:39)
H12 (2 / 2) Tid Efter
1. Axel Wiberg Ryda SK 14:14
  1:06 (1:06) 1:58 (3:04) 1:25 (4:29) 1:30 (5:59) 1:45 (7:44) 1:38 (9:22)
  0:55 (10:17) 0:55 (11:12) 1:48 (13:00) 0:31 (13:31) 0:43 (14:14)
2. Nils Thorsson Ryda SK 20:50 +6:36
  0:58 (0:58) 2:14 (3:12) 1:33 (4:45) 3:17 (8:02) 2:28 (10:30) 3:36 (14:06)
  1:09 (15:15) 1:14 (16:29) 3:07 (19:36) 0:31 (20:07) 0:43 (20:50)
D12 (1 / 1) Tid Efter
1. Ellen Thorsson Ryda SK 24:52
  1:55 (1:55) 3:15 (5:10) 2:05 (7:15) 2:10 (9:25) 1:59 (11:24) 4:09 (15:33)
  2:19 (17:52) 1:45 (19:37) 3:17 (22:54) 0:50 (23:44) 1:08 (24:52)

 

Skapad av MeOS 3.4.782 (U2): 2017-10-08 21:19:43

 

Uppdaterad: 08 OKT 2017 21:31
Skribent: Marcus Branell
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Ryda SK - Orientering
Ryda Sätesgården
53496 Vara

Besöksadress:
Almesåsen
53496 Vara

Kontakt:
Tel: 0512-12018
E-post: This is a mailto link

Se all info